Szkolenie: Wprowadzenie do uczenia maszynowego

 


Wprowadzenie

 

Cel szkolenia

Po ukończeniu szkolenia uczestnik:

  1. Posiada praktyczną wiedzę dotyczącą podstaw programowania w języku Python w zakresie potrzebnym do implementowania algorytmów uczenia maszynowego,
  2. Potrafi wykorzystać poznane metody i modele uczenia maszynowego do rozwiązywania praktycznych problemów.

 

Adresaci szkolenia

Kurs przeznaczony jest dla obecnych lub przyszłych analityków danych, którzy chcą rozpocząć pasjonującą przygodę z uczeniem maszynowym. Mile widziani studenci i absolwenci Politechniki Łódzkiej.

 

Liczba osób uczestniczących w kursie

liczba osób w jednej grupie: minimum: 12,  maksimum: 12

 

Program szkolenia - główne obszary tematyczne szkolenia

Wiodące dziś firmy korzystają z narzędzi uczenia maszynowego (ang. machine learning), aby zautomatyzować procesy podejmowania decyzji. Kurs przeznaczony jest dla obecnych lub przyszłych analityków danych, którzy chcą rozpocząć pasjonującą przygodę z uczeniem maszynowym.


Zakres kursu obejmuje następujące zagadnienia: wykorzystanie języka Python do eksploracyjnej analizy danych, wizualizacja danych, wybrane algorytmy uczenia maszynowego, stosowanie klasyfikatorów uczenia maszynowego za pomocą biblioteki scikit-learn, wprowadzenie do uczenia głębokiego i biblioteka TensorFlow, ocena skuteczności modelu, przegląd metryk skuteczności.


Kurs realizowany jest w pracowni komputerowej z rzutnikiem multimedialnym i oparty jest o wykorzystanie języka Python wraz z narzędziem Jupyter Notebook.

 

 

Wykładowcy (trenerzy)

dr inż. Krzysztof Smółka (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Adiunkt w Instytucie Mechatroniki i Systemów Informatycznych na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki. Prowadzi wykłady i zajęcia laboratoryjne między innymi z zakresu metod i języków programowania, baz danych i sztucznej inteligencji. Ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć w ramach przedmiotów, kursów i studiów podyplomowych, np.:

  • Studia podyplomowe: Zintegrowane platformy bazodanowe Oracle, SAS, DB2 (3 edycje)
  • Studia podyplomowe: Projektowanie Aplikacji Bazodanowych w oparciu o technologie ORACLE, IBM DB2, SQL Server, Java (3 edycje) w ramach projektu Podyplomowe studia techniczne dla przedsiębiorców i pracowników przedsiębiorstw
  • Kurs dokształcający: Zintegrowane platformy bazodanowe Oracle, SAS, DB2 (3 edycje)
  • Trener w projekcie „Program Rozwoju Kompetencji w Politechnice Łódzkiej w obszarze ICT” w zakresie certyfikowanego szkolenia: Programowanie dla celów naukowych i obróbki danych (2018).
  • Prowadzone przedmioty (wykłady + laboratorium): Narzędzia Sztucznej Inteligencji w Systemach Ekspertowych, Programowanie Inteligentnych Systemów Ekspertowych, Inteligentne Systemy Wnioskowania, Platforma .NET, Bazy danych i systemy ekspertowe.

 

Opłaty za cały kurs:

Koszt udziału w kursie dla jednego uczestnika to 790 PLN.

Wydajemy świadectwa ukończenia kursu.

  

Czas trwania kursu:

Dwa spotkania (każde w formie jednodniowego zjazdu - 8 godzin- wykłady i zajęcia laboratoryjno - warsztatowe).

Terminy realizacji kursu uzgadniane w funkcji liczby wpływających zgłoszeń, wstępnie planowane 2 soboty po 8 godzin.

  

Wymagane dokumenty/zasady naboru:

Zapisy przez Sekretariat Instytutu Mechatroniki i Systemów Informatycznych PŁ.

  

Dodatkowe informacje dla kandydatów

Instytut Mechatroniki i Systemów Informatycznych (I-14)
Politechnika Łódzka
ul Stefanowskiego 18/22
90-924 Łódź
tel. (0-42) 631 25 71, 631 25 81
e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.